O rasie

Wszystko o Cavalierach:

zdrowycavalier.pl

cavalierworld.com

Nasz sklep z akcesoriami:
Petene

Karmy, suplementy, gryzaki:

Baltica

Pokusa

Rejestracja czipów:

Safe Animal

O Cavalierach

Cavalier King Charles Spaniel to mały, uroczy piesek, ważący między 5,4 a 8 kg. Ma miły wyraz pyszczka, jest bardzo przyjazny, żywy i łagodny. Jest łatwy w ułożeniu, dlatego jest odpowiedni dla początkujących. Cavaliery często pracują jako psi terapeuci.

Taki opis możesz znaleźć w Internecie i oczywiście to wszystko jest prawdą. Ale…, żeby nie było zbyt pięknie, Cavisie mają też kilka wad. Największą z nich są choroby występujące w rasie. O chorobach możesz przeczytać na Zdrowy Cavalier.

Psiaki te gubią sierść obficie przez cały rok, a w zasadzie dwa razy w roku – od stycznia do czerwca i od lipca do grudnia ;). Kłaczek w kawie to normalka. Pielęgnacja pięknej sierści nie jest łatwa. Wymaga częstego czesania i specjalnych kosmetyków. Więcej o pielęgnacji na Zdrowy Cavalier.

Cavaliery nazywane są cieniem swojego właściciela. Zgadzam się z tym w stu procentach. Moja Molly nie odstępuje mnie na krok, chce mi towarzyszyć nawet w łazience :D. Pieski te potrafią okazywać miłość w sposób nie do opisania, a tej miłości mają w sobie ogrom. Nie są to psy jednego pana, co prawda każdy pies ma swojego faworyta, ale Caviś kocha nawet złodzieja. Z tego powodu trzeba bardzo uważać na spacerach, gdy są bez smyczy, bo lubią się gubić.

Lubię w Cavalierach to, że dostosowują się do trybu życia swojego właściciela. Uwielbiają spacery i czerpią z nich dużo radości. Biorą nawet udział w agility (my amatorsko ćwiczymy i mamy z tego dużo frajdy). Są to pojętne psy, Molly w wieku zaledwie 8 tygodni umiała już 5 sztuczek.

O wychowaniu i szkoleniu

„Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem”

e. hoagland

Żeby życie z psem było lepsze, musisz umieć się z nim komunikować. Dobrze jest zrozumieć myślenie psa. Mogą Ci w tym pomóc książki pt. „Tajemnice psiego umysłu” Stanley Coren oraz „Sygnały uspokajające” Turid Rugaas.

Jak nauczyć psa wielu przydatnych komend, sztuczek i nie tylko znajdziesz na YouTube na kanale Piesologia.